Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs – Rihards Kols

Saeimas Ārlietu komisiju vadīs Rihards Kols, otrdien, 20.novembrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi. R.Kols Saeimā ievēlēts no Nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta.

Saeimas Ārlietu komisiju vadīs Rihards Kols, otrdien, 20.novembrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi. R.Kols Saeimā ievēlēts no Nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta.

R.Kols bijis ievēlēts arī 12.Saeimā. Kā priekšsēdētāja biedrs jau iepriekš darbojies parlamenta Ārlietu komisijā, kā arī strādājis Eiropas lietu komisijā un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijā. R.Kols ir Latvijas pārstāvis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Parlamentārajā tīklā.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru šodien ievēlēts Ojārs Ēriks Kalniņš (JV), bet par komisijas sekretāri – Inese Voika (AP!).

Ārlietu komisijā strādās arī deputāti Uldis Augulis (ZZS), Nikolajs Kabanovs (SASKAŅA), Dace Melbārde (NA), Linda Ozola (JK), Artis Pabriks (AP!), Didzis Šmits (KPV LV) un Jānis Tutins (SASKAŅA). Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 20.novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Ārlietu komisija izskata ar ārlietām saistītus tiesību aktus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār ārlietu jomu. Pirms apspriešanas Saeimas sēdē komisija lemj par starpvalstu līgumiem, Latvijas pievienošanos starptautiskām konvencijām, kā arī citiem ar ārlietām saistītiem jautājumiem.

Komisijā tiek saskaņotas mūsu valsts ārpolitikas nostādnes un priekšlikumi starpvalstu attiecību attīstībai. Komisija izskata un apstiprina nominēto Latvijas vēstnieku kandidatūras, un tās viedoklis ir rekomendējošs Valsts prezidentam, kurš ieceļ vēstniekus amatā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

 

Ziņas avots: Saeimas preses dienests

Dalīties